Büyük şehrin gürültü ve kargaşasından yorulduysanız sizleri özlediğiniz huzurlu yaşama kavuşabileceğiniz, İzmir’in en güzel bölgelerinden birine davet ediyoruz: Gülbahçe!

İzmir’in Urla ilçesine bağlı bir mahalle olan Gülbahçe’nin tarihteki ilk ismi Rodónes’tir. 2014 yılından önce köy statüsüne sahip olan mahalle, 1928 tarihli Osmanlıca köy listesinde ise, Gül Bağçe olarak geçmektedir.

Urla ilçe merkezine 15, İzmir il merkezine 45 km mesafede bulunan Gülbahçe’ye ulaşım oldukça kolaydır. Eğer kendi aracınız ile gelecekseniz İzmir’den itibaren Çeşme otoyolunu takip ederek Karaburun gişelerinden 8 km sonra Gülbahçe’ye ulaşabilirsiniz. Toplu ulaşımla ise, İzmir garajından servis araçları ile Üçkuyular’a gelerek oradan Gülbahçe araçlarına binebilirsiniz.

Şehrin kalabalığından uzak, doğayla iç içe bir yaşamın keyfini sürebileceğiniz, tertemiz havasıyla Gülbahçe’de tüm ihtiyaçlarınıza beşer dakikalık yürüme mesafeleriyle ulaşmanız mümkün. Ayrıca bölgede bulunan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Gülbahçe’yi üniversitesi olan bir mahalle yapmaktadır.

Bölgede bulunan güzelliklerden biri de Roma Hamamı olarak adlandırılan Gülbahçe Ilıcası. Gülbahçe’nin güneyinde, Tatar Deresi’nin denize ulaştığı yerde bulunan ılıca, adeta denizin içine yapılmış bir taş kaplıca niteliğindedir.

Ege’nin güvenilir rüzgarlarıyla Gülbahçe, mükemmel bir kitesurf destinasyonudur aynı zamanda. Bölge, oldukça geniş ve güvenli alanlara sahip olmasıyla her yaz kitesurf tutkunlarını ağırlamaktadır.

Saygın İnşaat olarak, her mevsimi birbirinden huzurlu, her günü birbirinden keyifli Gülbahçe’de sizlere ayrıcalıklı bir yaşam sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir